První den ve druhé lize

V neděli 6.3.2005 se rozběhl již 7. ročník klatovské amatérské ligy. Po loňském úspěšném účinkování ve třetí lize jsme nastoupili jako nováček ligy druhé. Největší změnu v sestavě způsobil příchod nového výborného hráče Jirky Bufky, s nímž jsme vykročili za splněním našeho cíle, tj. udržením ve druhé lize. Na úvod nás čekali hned čtyři soupeři. Pyonýři, Bobři, Ježovy a Bumerang.

Zahájili jsme s Pyonýry. Utkání jsme začali velice nervózně a se zbytečně velkým respektem k soupeři. Oba dva sety byly nakonec velice vyrovnané a oba skončili nejtěsnějším bodovým rozdílem. V prvním byli o kousek lepší soupeři, ve druhém pak my. Zápas nám přinesl první bod ve druhé lize.

Rozbřesk - Pyonýři 1:1 (23: 25, 25:23)

Bez zápasové pauzy jsme nastoupili proti Bobrům. První set byl velice vyrovnaný a v koncovce se pak přiklonilo štěstí k soupeři. Ve druhém jsme si dokázali vybudovat náskot, který jsme postupně začali ztrácet, přesto jsme druhý set dovedli do vítězného konce.

Rozbřesk - Bobři 1:1 (27:29, 25:22)

Po jednozápasové pauze nás čekali Ježovy. Známý soupeř, z loňského ročníku AVL. Cílem bylo uhrát zase alespoň bod, nejlépe však dva. Ježovy nás ale zaskočili rychlým nástupem do hry, dobrým a přesným útokem a výsledkem byl desetibodový rozdíl, který jsme do konce první setu dokázali pouze snížit na polovinu. Druhý set ale začal bohužel naprosto stejně jako první. Soupeř si opět vytvořil až desetibodový náskok, který jsme jako zázrakem dokázali nejen stáhnout, ale ještě otočit vývoj utkání v náš prospěch a zvítězit pětibodovým rozdílem. Nutno ale podotknout, že nám Ježovy svým herním výpadkem bod darovali a sami se o něj připravili.

Rozbřesk - Ježovy 1:1 (20:25, 25:20)

Po dalších dvou zápasech, kdy jsme mohli jen přihlížet, jsme nastoupili proti našemu poslednímu soupeři - Bumerangu. Se strážovským týmem jsme sehráli již mnohá utkání a do zápasu jsme nastoupili s ambicemi získat zase alespoň miminálně jeden bod. Nechali jsme se ale zaskočit herní vyzrálostí soupeře a jeho dobrou hrou v poli. Ve druhém setu si soupeř vytvořil náskok, který jsme dokázali stáhnout a koncovku setu ještě zdramatizovat. Naši první prohru jsme ale již odvrátit nedokázali.

Rozbřesk - Bumerang 0:2 (23:25, 24:26)Tabulka po prvním hrací dnu (6.3.2005)
Družstvo Skóre Sety Body
1. Pyonýři 195:167 5:3 5
2. Bobři 171:175 5:3 5
3. Bumerang 185:183 4:4 4
4. Rozbřesk 192:195 3:5 3
5. Ježovy 157:180 3:5 3
6. Bestie
7. Geroj B
8. Orel

Naše první vystoupení v druhé lize by zasloužilo nějaké zhodnocení. Nenaplnili se tajné sny o fantastickém vstupu do sezóny, což je asi dobře. Nenaplnili se ale ani nejhorší obavy o tragickém vstupu do sezóny, propadáku bez bodu, který by vyvolal pocity, že Rozbřesk do druhé ligy nepatří. Uvedli jsme se docela nadějně. Všechny sehrané zápasy byly velice vyrovnané. Bohužel se ale nehraje na vyrovnanost, ale na vítězství. Z 8 možných bodů jsme získali bohužel pouze 3. Kvalita zápasů byla docela dobrá. Ve druhé lize se již nenarazí na slabý tým, který by šlo "uplácat". Do ligy ještě nezasáhli týmy Geroj B, Orel a Bestie, které ještě pořadím zamíchají. Zatím to ale vypadá na velkou vyrovnanost ligy. Vždyť první den přinesl hned šest nerozhodných výsledků. Do konečného pořadí tak může promluvit každý bod. My už na čelo 2 body ztrácíme a od poslední příčky (nepočítám-li týmy, které do bojů ještě nezasáhly) nás dělí jen lepší skóre. Ale buďme za ně rádi. Příště náš čeká možná největší adept na postup do první ligy, tj. Geroj B. Kéž by se nám podařilo příště získat opět alespoň 3 bodíky.