ROZBŘESK DRUHÝ DEN ZAZÁŘIL

Klatovy, neděle 3. duben 2005. Druhý hrací den na nás čekali papírově těžší soupeři než první hrací den. Všechny navíc spojovalo jediné – ještě neabsolvovali jediné utkání a tak jejich letošní forma a sestavy zůstávaly opředeny tajemstvím.

V prvním utkání jsme měli narazit na družstvo Geroj B. Tento tým bývá tradičně sestaven z mladých hráčů působících v klatovských družstvech. Loni měli ambice na postup do první ligy. Nakonec jim v konečné tabulce patřilo třetí místo a jelikož se měnilo složení jednotlivých lig a počty týmů v ligách, zůstali jim dveře do první ligy zavřené. Letos nastoupili kupodivu v relativně slabé sestavě. Disponovali pouze dvěma smečaři. V sestavě měli tři dívky– členky klatovských juniorek. Průběh prvního setu vyzníval lépe pro Geroj, ale v koncovce jsme udrželi nervy a zvrátili nepříznivý průběh. V druhém setu již soupeř dosti chyboval. Získaný náskok jsme ale dokázali opět ztratit. Zvítězili jsme opět nejtěsnějším rozdílem. Přesto naše první vítězství ve druhé lize bylo skutečností.

ROZBŘESK – GEROJ B 2:0 (25:23, 25:23)

V druhém utkání nás čekal tým Bestií, který loni okupoval střední příčky tabulky. Jde o tým s dobrým pohybem v poli. Svoji hru opírají především o zkušenosti. Od začátku jsme se snažili o nám vlastní útočné pojetí hry a dařilo se. Od soupeře jsme si dokázali v průběhu obou setů vypracovat a udržet bodový odstup nutný pro vítězství. Celý tým hrál koncentrovaně a působil uvolněným dojmem.

ROZBŘESK – BESTIE 2:0 (25:21, 25:19)

Naším posledním soupeřem bylo družstvo Orlů. Orli loni dlouho vypadali na postup do první ligy. Během jediného dne, však náskok ztratili a šance se rozplynuly. Svoji hru opírají o Jaromíra Pytelku, bývalého hráče Bílé Hory. Zápas byl od prvního míče velkou bitvou. Skóre se mnohokrát houpalo jak na houpačce. V závěru prvního setu jsme dokázali již podruhé nepříznivý vývoj otočit a dovést do vítězného konce. Druhý set byl rovněž plný napínavých okamžiků a pohledných akcí. V průběhu se nám podařilo vybudovat sedmibodový náskok, který jsme jako již mnohokrát zase prohospodařili. Soupeř snížil rozdíl na pouhý bod. Opět jsme zabrali a vybudovali si nový odstup, který jsme do konce setu jenom navyšovali.

ROZBŘESK – OREL 2:0 (28: 26, 25:16)


Tabulka po druhém hracím dni (3.4.2005)
  Pořadí     Družstvo     Utkání     Výhry     Remízy     Prohry     Sety       Míče       Body  
1. Pyonýři 7 3 4 0 10:4 343:276 10
2. Rozbřesk 7 3 3 1 9:5 345:323 9
3. Bumerang 7 1 4 2 6:8 310:318 6
4. Bobři 4 1 3 0 5:3 171:175 5
5. Geroj B 3 1 1 1 3:3 141:141 3
6. Ježovy 4 1 1 2 3:5 157:180 3
7. Orel 3 0 1 2 1:5 120:144 1
8. Bestie 3 0 1 2 1:5 111:141 1

Při pohledu na aktuální průběžnou tabulku je zřejmé, že jsme si výrazně polepšili směrem kupředu. Na vedoucí tým, Pyonýry ztrácíme pouhý bod. Navíc máme spolu s Pyonýry jako jediní aktivní skóre. Na třetí tým, Bumerang, který má rovněž odehráno 7 zápasů, jsme si vytvořili tří bodový náskok. Čtvrtí Bobři a pátý Geroj nás sice mohou po příštím dnu přeskočit, avšak šesté Ježovy nás mohou maximálně pouze dohnat podobně jako sedmý Orel a osmé Bestie. Po příštím hracím dnu, kdy stojíme, tedy určitě nebudeme poslední a určitě již nebudeme v tabulce na sestupových příčkách. Je dokonce reálná šance, že budeme figurovat na příčkách do čtvrtého místa. Do bojů vstoupíme zase až za dva měsíce, kdy začne druhá část ligy ze tří (hraje se tříkolovým systémem každý s každým).

A co napsat závěrem? Určitě velký dík patří fanouškům, kteří nelitovali cesty do Klatov a přišli nás povzbudit. Přispěli k naší herní pohodě a doufáme, že odměnou jim byla pohledná hra. Děkujeme :-) Dále musím vyzdvihnout Luďkův výkon v zápase s Orli, kdy mnoha tvrdými smeči vydatně přispěl k výhře. Dále mám vzkaz pro hráče Rozbřesku, kteří se cítí jaksi odstrčeni nebo opomíjeni: „Nikdy vám nikdo dveře do týmu nezavíral a jsou samozřejmě stále otevřené! Záleží jen na vás, jak se rozhodnete! Nikdo vás však nutit nemůže!“. Ten kdo nás sleduje si jistě všiml, že naše řady rozšířil nový hráč – Jirka Bufka. Jirka je předsedou janovického volejbalu. Do Rozbřesku přešel po loňském rozpadu janovického týmu „Peruň“. Pravidelně pro nás v neděli připravuje tréninky. Bohužel si natáhl stehenní sval a dnes nemohl nastoupit. Postrádat ho naneštěstí budeme i na nadcházejícím turnaji „ČSOB a OVS“ konaném v sobotu 16 dubna.