Druhá třetina AVL odehrána

19.6.2005 proběhl ve Svrčovci poslední předprázdninový hrací den AVL. Rozbřesk se mohl v případě zisku sedmi bodů z osmi možných vyhoupnout do čela druhé ligy a na špici setrvat až do září, kdy budou boje pokračovat. Vedla tradičního derby s Bumerangem nás čekali ještě Bestie, Bobři a Pyonýři. Z této čtveřice soupeřů jsme v prvním kole dokázali porazit pouze Bestie. S Bobry a Pyonýry jsme si připsali pouze remízu a po zápase s Bumerangem jsme odešli bez zisku jediného bodu. V horkém dopoledni jsme měli navíc pořadatelství.

Posledních pár zápasů proti strážovskému Bumerangu se nám příliš nevydařilo. Dobře hrají v poli a téměř všechny úlivky nebo nedůrazné útoky bez větších problémů zpracovávají. A když přidají i pár úspěšných bloků, dokáží snadno přehrát i dobře útočící soupeře. V prvním setu jsme se poddali jejich hře. Příliš mnoho našich útoků končilo v síti a soupeř zaslouženě zvítězil. V druhém setu jsme hráli "proti sluníčku", přesto jsme hru zpřesnili a z velké části i díky kvalitnímu podání Bumerang přehráli. Utkání tedy skončilo myslím spravedlivou remízou.

Rozbřesk - Bumerang 1:1 (17:25, 25:15)

Po zápase, ve kterém Bobři podlehli Pyonýrům, jsme nastoupili proti Bestiím. Bestie od počátku působily chvílemi až trochu odevzdaným dojmem. V obou setech nekladly až na chvilková vyrovnání partie příliš velký odpor. Soupeře jsme docela výrazně přehráli a zaslouženě zvítězili.

Rozbřesk - Bestie 2:0 (25:16, 25:15)

V dalším zápase si Pyonýři připsali na svůj účet další dva body za vítězství nad Bumerangem, nás čekali Bobři. Bobrům se letos příliš nevede, přesto pořád patří mezi nebezpečné soupeře. Mají výbornou hru v poli vybroušenou letitými zkušenosti. Bobry jsme přehráli vůbec poprvé a připsali si tak další skalp do naší sbírky.

Rozbřesk - Bobři 2:0 (25:22, 25:15)

Po nás se utkaly Bestie a Bumerang. Bumerang sice zvítězil, ale musím také pochválit výkon Bestií, které v koncovce stáhly sedmibodovou ztrátu a utkání ještě rádně zdramatizovaly. My se ale již soustředili na souboj s Pyonýry. Jednalo se totiž o souboj o první místo v tabulce. Pyonýři by se v případě vítězství pravděpodobně dostali o bod před vedoucí Orly (v danou chvíli ještě záleželo na jejich posledním zápase, v kterém později podle předpokladů nezaváhali a porazili Bestie 2:0), my se zase mohli bodově na Orly dotáhnout a v případě štěstí je na skóre přeskočit. Do prvního setu jsme nevstoupili zrovna zvesela a soupeř rázem vedl o šest bodů. Dokázali jsme se ale parádně zvednout a průběh zápasu otočit. Do druhého setu jsme již nastoupili s vidinou dvou bodů za vítězství a soupeře téměř k ničemu nepustili. Rozbřesk tedy zůstane přes léto na první příčce průběžné tabulky.

Rozbřesk - Pyonýři 2:0 (25:17, 25:15)

Tabulka druhé AVL po druhé třetině soutěže (19. 6. 2005)
  Pořadí     Družstvo     Utkání     Výhry     Remízy     Prohry     Sety       Míče       Body
8. Bestie 14 1 2 11 4:24 561:680 4

Pohled na tabulku je tedy pro nás více než příjemný. Před sezonou jsme měli velice skromný cíl. Bylo jím udržení v druhé lize. Jako bonus jsme si přidali průběžné první místo po dvou třetinách soutěže. Vzrůstající výkonost týmu je velice potěšující. Snad vůbec poprvé jsem byl spokojen s formací s nahrávkou z kůlu a specifikací blokaře. Nepochybně se na ni podepsaly naše janovické tréninky. Teď je možná trochu škoda, že příští rok již AVL nebude vypsána. Rozhodl o tom v pondělí 20.6.2005 výkonný výbor Okresního volejbalového svazu na svém zasedání a jednohlasně tím rozhodl o plánované reorganizace volejbalových soutěží na okrese Klatovy.