Velkolepý vstup do prvního dne!!!

Hurá, vivat, sláva... Lepší vstup do letošního ročníku jsme si ani nemohli přát. Ze tří zápasů jsme utržili maximální počet bodů - 9!!! A jak se to všechno seběhlo? Přečtěte si následující zprávu.

Před prvním hracím dnem jsme si ještě šli vyzkoušet venkovní terén, neboť jsme trénovali pouze v hale. Zjistili jsme, že nám orientace v otevřeném prostoru činí potíže. A tak jsme se s myšlenkou, že s takovou hrou díru do světa neuděláme, v sobotu rozešli. Většina týmu pak večer šla do Neznašov na Brutus. K tomu není třeba co dodávat. Ráno někteří nevypadali nejlíp a tak jsme do Nýrska vyjeli aspoň s myšlenkou, že nemáme co ztratit. Vždyť nás měli čekat hned dva velice nepříjemní soupeři. Plánice a Kotěhůlky. Přijeli jsme - jak jinak - s klasickým desetiminutovým zpožděním. Vynadáno jsem od nýrských pořadatelů dostal samozřejmě já a jelikož jsme měli pískat první zápas, musel jsem si svou prémiéru rozhodčího znenadání odbýt. Můžu jen říct, že je to opravdouvá hrůza. Budu se tomu už vždycky snažit vyhnout :-) V onom zápase proti sobě nastoupili Chlaďáři a Kotěhůlky. V prvním setu vyhráli Chlaďáři a v druhém jako na potvoru zase zcela přesvědčivě Kotěhůlky. Musel jsem tedy trpět ještě rozhodující třetí set. Ve vypjatém rozhodujícím setu jsem se již stal terčem nadávek :-( ... bohužel oprávněných :-( Chlaďáři prohráli 1:2, přesto mě ohodnotili jedničkou :-).

Nadešel náš čas. Lukáš již z Klatov dovezl Davida S. s Dádou. Co tam spolu po ránu dělali se můžem jen dohadovat. Měli jet vlakem, ale zjistili, že žádný vhodný vlak nejede. Náhoda? Nebo Davidem promyšlená příležitost? Po krátkém rozcvičení jsme se pustili do hry. Nýrští organizátoři pořád chtěli kvaltovat. Zápas se začal odvíjet hned od začátku v náš prospěch. I přes spoustu zbytečných chyb jsme zvítězili 2:0 na sety a bez času na vydechnutí nás čekaly Kotěhůlky. Vstup do setu nám vyšel nad očekávání, což potvrdilo i vedení 15:2. Již tradičně jsme ale náskok nedokázali udržet a soupeř se na nás bodově dotáhl a my jsme mohli být rádi za vítězství "s odřenýma ušima". Štěstí nám přálo i ve druhém setu a senzace byla na světě. Čekal nás dvouzápasový odpočinek. Dobu jsme vyplnili hostováním v jiných týmech. Nejprve Lukáš za VC Na plech proti Chlaďářům. K bodovému zisku ale nepřispěl a Chlaďáři si připsali do tabulky 3 body. Daniela nastoupila za Bestie a Já jsem pomohl Predátorům k výhře 2:0 nad Kotěhůlkami. Původně jsem měl pískat, ale to jsem přece nemoh, když jsem hrál. Tak to odnesla Mirka a taky si to párkrát pěkně slízla. Ale já už měl pochopení :-)

Na řadu přišel poslední soupeř - Plánice. Přijeli v pěkných dresech a působili jako že si jdou nekompromisně pro 3 body. Ale narazili. Pro utkání si sami vybrali náš míč Gala 9051 - míč pro extraligová utkání. Asi si sami uvědomovali kvalitu nadcházejícího souboje. Nám se ovšem začalo dařit téměř ve všech herních činnostech. Pláničtí se brzy začali trápit a v takové atmosféře se hned hraje líp. Vedení jsme již nepustili a první set vyhráli. Ozdobou nebyl jen náš výkon, ale i výkon rozhodčího. "Košula" nejen že s přehledem pískal, ale stačit u toho ještě i telefonovat. Kdo umí, ten umí. Dobrým výkonem jsme zahájili i druhý set a nečekaně nad Plánici získali plný bodový zisk.

První den tedy pro nás skončil. Splnil se nám náš sen korunovaný umístěním na špici tabulky. Výsledná tabulka po prvním hracím dnu tedy vypadá následovně:

10Švihov000 : 00

Při bližším pohledu na tabulku se ukazuje, že se naplnily předpovědi o síle soupeřů. Plánice již ve zbývajících zápasech nezaváhala a zcela přesvědčivě udolala Predátory a Na Plech. Taktéž Predátoři si připsali na konto jen jednu prohru. V příštím kole se dá přepokládat, že Plánice neztratí ani bod a tak nám nezbývá než udělat totéž - neztratit ani jeden bod. O to se pokusíme 30. května ve Svrčovci, kde nás čekají Smile Team, Na Plech a Dědci. Oficiální informace sledujte v sekci AVL na stránkách klatovského volejbalu.