Vítězům, na zdar!

Jarní část AVL skončila a co přinesl poslední hrací den pro Rozbřesk? Přečtěte si následující článek!

V sobotu večer jsem nemohl odolat a trochu jsem pomocí SMS popíchnul našeho největšího soupeře - Ježovy. Na zprávu "Uz se tesite na zitrek?Nebojte, nebude to bolet!Bude to rychly!" se mi však již odpovědi nedostalo. V neděli jsme na kurty na Čedíkách vyjeli s Davidem vlakem a já jsem si vezl "šitíčko" na roztrženou botu. Když jsme s Davidem na místě usedli, zmerčili nás ježováci. Nejprve přišli jenom dva, ale pak se jich vyrojilo asi osm, až se mě z toho začala při šití klepat ruka. Bohužel to nebylo to jediné, co se na nás vyrojilo. Při rozcvičování si naše žlutá trička spletl místní čmelák s obří květinou a neustále dorážel. Naštěstí toho nechal a nedošlo k žádnému násilí. Na kurtech se již chýlil zápas Dědků se Švihovem ke konci. Když skončil úplně a z Rozbřesku se na kurtech začali připravovat jen "Dvá Davidové", nedokázali Predátoři skrývat radost. Rozhodčí z Ježov již se mnou konzultoval, co se bude teda dít. Že by první kontumační výsledek sezóny? Ujistil jsem ho, že zbytek už jede. Není se teda čeho bát. Naštěstí vše dobře dopadlo a zápas Rozbřesku s Predátory mohl začít.

Od začátku se Rozbřesk až "podezřele" snadno ujal nadvlády nad hrou. Čekal jsem že tým bude nerozehrátý a statický, ale obavy se naštěstí nepotvrdily. Predátoři se byly před zápasem posilnit a "ne jedno" pivo udělalo asi své. Rozbřesk si od začátku vybudoval několikabodový náskok a ten až do konce prvního setu dokázal ještě navýšit. Druhý set měl obdobný průběh a další vítězství bylo na světě.

Rozbřesk - Predátoři 2:0 (25:17, 25:14)

Další zápas jsme měli pískat a překvapením bylo, když David S. prohlásil, že to "pískne". Všichni vykulili oči, ale když mělo přijít na věc, musela nastoupit stejně chudák Mirka. Já se chopil otáčení ukazatelé skóre a klábosil s Lenkou a Mirkou - ježovskými hráčkami. Moc jsme se nasmáli, až jsme se za břicho popadali :-) Ježovy v zápase porazili Švihov a náš čas nadešel.

Ježovští do zápasu vstoupili opravdu velkolepě. Vytvořili si velký tlak a ten dokázali udržet až do konce prvního setu, v jehož závěru jsme dokázali jen korigovat skóre a hráli jen o psychiku do druhého setu. Ještě ve chvíli, kdy ježovští měli na své straně 23 bodů, my měli jen 9! Druhý set byl o mnoho vyrovnanější a až do konce se nikdo nedokázal soupeři trhnout o víc než o tři body. V závěru jsme si vybojovali dvoubodový rozdíl a dokázali ho udržet a zvítězili. Ve třetím setu se Ježovy trápili a Rozbřesk asi poprvé v sezoně zařadil do své hry obtížný prvek - rychlíka. Při změně stran jsme již vedli 7:2 a hráli uvolněně. Zápas jsme zdárně dovedli do vítězného konce a vyslechli si to nejkrásnější zvolání : "Vítězům, na zdar!". Tento zápas nebyl rozhodně obyčejným. Znamenal přímý souboj o první místo v tabulce. Zatímco ježovským stačilo uhrát bod, my potřebovali body všechny. Léto tedy přečká Rozbřesk o bod na druhém místě. První jsou zcela zaslouženě Ježovy. V duchu si přeji, aby se právě tyto dva týmy potkávali i příští rok - v druhé AVL.

Rozbřesk - Ježovy 2:1 (16:25, 25:23, 15: 9)

Poslednímu utkání jarní části jsem již bohužel nepřihlížel. Z prvního setu a z vyprávění lze řici, že družstvo Švihova má nesporně své kvality.