Nevýrazný vstup do podzimní části

29. srpen znamenal jediné - začátek podzimní části AVL. Podzimní počasí snad již bude volejbalu přát a všechny hrací dny se odehrají podle plánu. První kolo ve Svrčovci to hned v úvodu nevyvrátilo. Čekalo nás druhé pořadatelství z podezřelých tří. Nepodařil se ale start podle představ. Do Svrčovce opět nejela nejsilnější možná sestava Rozbřesku. Daniela měla poslední den brigády a Zdeňka se právě vracela z dovolené. Za druhou ženu jsme tak museli hledat náhradu.

Pořadí zápasů teď zrcadlově kopíruje jarní část a tak jsme k prvnímu zápasu nastoupili proti Švihovu. Respekt z jejich strany byl od začátku znát a my se i značně oslabení ujali pohodového desetibodového vedení. To jsme ale neuvěřitelně snadno dokázali prohospodařit. Hlavně díky neustálým pokusům o různé herní styly a neschopnosti hrát "na jistotu". První set jsme do vítězného konce dotáhli s odřenýma ušima. Ve druhém setu již Švihovu stouplo značně sebevědomí a vytvořili si šestibodový náskok. Naštěstí jsme se dokázali zkoncentrovat a závěrečnou desetibodovou šňůrou z podání se podařilo nepříznivý vývoj zápasu otočit v náš prospěch a dovést ho do vítězného konce.

Rozbřesk - Švihov 2:0 (25:22, 25:23)

Jako druzí nás v zápětí čekal vedoucí tým tabulky - Ježovy. Ty však byly znatelně oslabené o kapitána Petra Berana. V prvním setu bylo skóre vyrovnané až do samého závěru, ve kterém štěstí přálo nám a jistota minimálně jednoho bodu nás uklidnila a celý druhý set jsme odehráli uvolněně. To se projevilo i na celém jeho průběhu. Ježovy se již těžko dokázali koncentrovat a po nervózní hře opět prohrály.

Rozbřesk - Ježovy 2:0 (25:18, 25:15)

K poslednímu zápasu jsme nastupovali proti Predátorům. Ti nás ještě nikdy porazit nedokázali . Jediné o co nám šlo bylo vyhrát a jet domů. Jenže ouha. Hned do prvního setu jsme vstoupili špatně a v jeho průběhu jsme již dokázali snižovat bodový rozdíl. Do druhého jsme vstupovali otřeseni, avšak s vírou, že budeme mít 2 body. S mírným, většinou dvoubodovým, vedením, jsme odehráli celý set a vstoupili do koncovky. Nepochopitelně jsme nedokázali udržet vedení 23:19 a ostudně prohráli.

Rozbřesk - Predátoři 0:2 (19:25, 24:26)

Teď jsme si poněkud zkomplikovali postupové naděje. Situace je taková, že pokud čistě teoreticky neprohrají ostatní adepti ani jeden zápas, můžeme se s druhou ligou rozloučit. V náš neprospěch hovoří i fakt, že máme ze všech týmů na špici nejhorší podíl celkového skóre. Největšími soupeři jsou samozřejmě Plánice, která by nepochybně postoupila ráda, už jenom proto, že dva její hráči v druhé lize hostují. A dále Dědci. Ty jsou naprosto nevyzpytatelní. Pevný základ jejich sestavy tvoří cca 3 hráči a tak není nikdy jisté, s čím vyrukují. Záhadu postupu bychom mohli již příště rozluštit, neboť nás čekají právě Dědci. Pro ně to bude zároveň poslední hrací den. Pokud nám bodově utečou, už je nikdy nedohoníme...

předchozí články