Rozbřesk se ujal vedení ve III. AVL

12. září 2004 se konal již třetí podzimní hrací den a nás čekalo velice důležité utkání proti Dědkům. Vítězství by nás mohlo vyhoupnout do čela ligy a velice přiblížit postupu do druhé ligy. Měli jsme hrát na Vodojemu, kde nás čekalo již třetí pořadatelství. Tomu jsme díky nepřízni počasí unikli a po čase si opět zahráli v hale ZŠ Čapkova.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti družstvu Na Plech. Pustili se do nás s jistým respektem a nejistotou v herních činnostech. Oba sety pro nás měly hladký průběh a bez trápení jsme zvítězili.

Rozbřesk - Na Plech 2:0 (25:15, 25:10)

Náš druhý soupeř již ale tak odevzdaný nebyl. Čekal nás tým Dědků – lídr třetí ligy a v podzimní části dosud neporažený. Dědci dorazili naneštěstí v poměrně silné sestavě. Zápas začal a průběh skóre naznačoval vyrovnané soupeře. Bodový odstup zůstával v průběhu prvního setu minimální. Zápas se jen hemžil pohlednými smeči a bloky. Vypjatou koncovku prvního setu jsme zvládli a zvítězili nejtěsnějším rozdílem 26: 24. Ve druhém setu jsme se na začátku dokázali ujmout až sedmibodového vedení. Dědci nás ještě několikrát dotáhli, ale do vedení jsme je již nepustili. Přání se stalo skutečností a my se mohli radovat, protože vítězství 2:0 nás vyneslo v tabulce před Dědky. O své síle přesvědčili Dědci v následujícím utkání Plánici, kterou doslova smetli 2:0 na sety s celkovým skóre 50:25. A to Plánice asi nečekala, neboť byla spolu s Ježovy jedinými týmy, kteří dokázali Dědky v jarní části porazit.

Rozbřesk - Dědci 2:0 (26:24, 25:20)

Našim posledním soupeřem byl Smile Team. Smile Teamu se letos nevede. Neuhrál ještě ani set a bez jediného bodu zůstává na konci tabulky. Smile Team bohužel nedisponuje kvalitními smečaři jako je tomu v jiným týmech a ačkoli v poli bojují, v útoku jsou slabí. Asi ani nepočítali, že by si z utkání s námi odnesli nějaké body a nechali se přehrát 2:0 na sety.

Rozbřesk - Smile Team 2:0 (25:8, 25:11)

Celkově náš pátý hrací den AVL nám přinesl nejenom plný bodový zisk a umístění na čele tabulky, ale i podstatné zlepšení skóre, které by nám mohlo být užitečné v případě rovnosti bodů. Držíme si tedy dvoubodový náskok před Dědky. V závěsu jsou o 2 body Ježovy a za nimi o bod Plánice, která dnes uhrála 5 bodů. Příští týden, předposlední hrací den, odehrají své poslední zápasy Ježovy a Dědci. Právě Dědci si mohou v případě plného bodového zisku zajistit jedno z prvních míst. Ježovy si nesmí dovolit klopýtnutí. To by je odsunulo na nepostupové příčky. Zápas Dědci – Ježovy bude příští týden rozhodovat o konečném pořadí na špici tabulky.