Rozbřesk zvítězil ve III. AVL!!!

26. září 2004 končila posledními zápasy klatovská AVL a již před posledním kolem bylo v první a druhé lize rozhodnuto o sestupujících. Naopak pořadí na prvních místech bylo ve všech ligách stále otevřené. Rozbřesk průběžně figuroval na třetím místě, ale oproti prvním Dědkům a druhým Ježovům byly 3 zápasy k dobru. Stačilo uhrát 5 bodů z 9 a první místo bylo naše. Soupeř se ale nesmí nikdy podceňovat, vždyť nás čekaly týmy Plánice, Kotěhůlek a Chlaďářů.

V prvním zápase na nás čekala Plánice, které se postup do druhé ligy již prakticky uzavřel. Ale měla nám co oplácet (jarní vysokou porážku) a body ztracené v tomto zápase by nás mohly mrzet. V prvním vyrovnaném setu jsme si drželi minimální odstup a dokázali ho dotáhnout do vítězného konce. Ve druhém jsme již na soupeře nestačili. Hra byla pod jeho taktovkou a my se dokázali dotáhnout jen na čtyř¬-bodový rozdíl. Musel rozhodnout tie-break. V něm jsme soupeře přehráli hlavně rychlým a tvrdým podáním a z prvního utkání utržili 2 body.

Rozbřesk - Plánice 2:1 (25:10, 23:25, 15:3)

Na našeho druhého soupeře - Kotěhůlky - jsme doslova vlítli a v prvním setu jsme jim povolili jen 12 bodů. Začali jsme ale opět moc kalkulovat a snažit se hrát jen to co je třeba a důsledkem byl vyrovnaný druhý set, ve kterém jsme se museli o plný bodový zisk obávat až do samotného závěru. Vyhráli jsme opravdu jen se štěstím. Ale to bohudík (bohužel) ke sportu patří.

Rozbřesk - Kotěhůlky 2:0 (25:12, 27:25)

Našim posledním soupeřem celé ligy byli Chlaďáři. Teoreticky jsme již měli na skóre vést třetí ligu s tím, že nás již nikdo nemůže předstihnout. Ale ještě nějaký ten bodík by se nám určitě hodil. Na utkání nás děsilo nejvíc to, že nám tým Chlaďářů nejvíc ze všech týmů přilnul k srdcím. Utkání jsme sice dotáhli do vítězného konce, ale rozhodně nemělo jednoznačný průběh. Chlaďáři za poslední rok zlepšili útok a bylo to znát.

Rozbřesk - Chlaďáři 2:0 (25:23, 26:24)

V posledním hracím dnu jsme tedy získali osm bodů a celkově se umístili na prvním místě. O takovém úspěchu jsme na začátku jenom snili a nikdo asi nevěřil, že se stane skutečností. Ve1ký dík zaslouží všichni hráči týmu. Doufám, že parta vydrží i příští rok, kdy nás čeká druhá liga.

Do konce roku již mnoho volejbalových akcí nezbývá. Plánovaný máme jen turnaj k otevření nových kurtů ve Strážově a sušického přeborníka okresu. Již lze ale říci, že máme za sebou velice úspěšnou sezónu, jejímž vrcholem je určitě vítězství ve třetí AVL!

předchozí články