Strážovský turnaj - léto 2005

V sobotu 13. 8. 2005 pořádal Sokol Strážov volejbalový turnaj. Turnaj se konal na nových víceúčelových kurtech s umělým povrchem a byl zároveň jejich slavnostním otevřením. Tomu odpovídala i na volejbalový turnaj neobvyklá divácká kulisa.

Turnaje se zúčastnilo 13 týmů, byly rozlosováni do 3 skupin (jedna s pěti týmy, zbývající po čtyřech). Vítězové skupin se utkali o 1. až 3. místo, druzí o 4. - 6. místo... Smůlu měl jen poslední tým pětičlenné skupiny.

Mirka měla na losu štěstí. Hráli jsme čtyřčlennou skupinu a nutno podotknout, že asi opravdu tu nejlehčí. S námi hráli ještě Predátoři, Bona a Strážov. Největším zážitkem pro mě bylo přemluvení Terezy Barochové na hru s Predátory :) Chvilku zabralo duševní vyrovnání s faktem, že máme v týmu tak vynikající hráčku :) Od začátku nás totiž bylo jen pět (Mirka K., Luděk M., Davidové, zpočátku Milan K., kterého v poledne vystřídal Petr B.) a museli jsme si vypůjčovat hráčku (hrály za nás Boženka z Predátorů a Hanka z Chlaďářů). Skupinu jsme i přes remízu s Predátory vyhráli a měli jako zázrakem jistý pohár, po kterém jsme již od začátku pokukovali.

V bojích o 1. až 3. místo jsme narazili ještě na Janovice a Bumerang. V utkání s Bumerangem jsme promrhali v prvním setu vedení 10:3 a již se z toho nezvedli. Prohráli jsme 2:0 a mohli reálně pomýšlet ještě na 2. místo. Janovicím jsme v prvním setu podlehli a průběh druhého nenaznačoval nic jiného. V koncovce jsme se ale zvedli a díky skákanému podání a zpřesněnému a tvrdému útoku uhráli remízu. Po remíze Janovic s Bumerangem jsme sice skončili třetí, ale aspoň jsme zamíchali pořadím na prvních dvou místech. Je škoda, že jsme dobrou hru předvedli pouze v posledních 5-ti minutách posledního zápasu. Proto je nutno konstatovat, že velice pěkné třetí místo bylo poněkud "uplácané".