O pohár ČSOB a OVS 2006

        15. dubna 2006 se konal již jedenáctý ročník tradičního turnaje o pohár ČSOB a OVS. Každoročně přináší do Klatov pohledný volejbal a přitahuje kvalitní týmy z velké části Čech. Turnaj byl rozdělen podle výkonosti týmů do dvou kategorií - "A" a "B". Turnaj "A" byl určen pro týmy krajské a vyšší úrovně, turnaj "B" pak pro výkonostně slabší týmy, až amatérské úrovně. Do turnaje "B" se přihlásilo tentokrát 20 týmů. Po rozlosování (v hale Čapkova) do skupin po 5-ti týmech jsme se odebrali do tělocvičny Masarykovy ZŠ. S námi se přesouvali ještě Bulhaři, Otava, Běs a Teachers.
        Rozbřesk se sešel po docela dlouhé době. Sestavu museli doplnit janovičtí Jan Mikuláš a Michal Reitmaier. Z tradičního složení pak nechyběli Mirka Krausová, Zdeňka Hošťálková, Luděk Malát, David Strnad a David Toušek. Hráli jsme klasicky na nahrávku z kůlu na dva nahrávače. Nahrávku měli na starosti Mirka s malým Davidem, smeč Honza, Luděk a Zdeňka a nakonec na bloku byli Michal s velkým Davidem. Dáda se omlouvala již měsíc před turnajem - dala přednost přípravě na maturitu.
        Největším překvapením byla naše remíza s pozdějším celkovým vítězem - Bulhary. Naopak pro mě bylo největším zklamáním prohra s týmem Otava, kterému jsme pouze odevzdaně podlehli. Přitom remíza by nám později stačila na postup ze druhého místa. Se štěstím jsme nakonec postoupili ze třetího místa do bojů o 9. - 12. místo. Na boje jsme se nemuseli nikam přesouvat a jen si počkali na soupeře. Ti přijeli s některými dost veselými hráči a jelikož Pyonýři nedorazili, stačila nám výhra 2:1 a prohra 1:2 na pěkné 9. místo.
        Turnaj měl jako každý rok nezaměnitelnou atmosféru. Jediným záporem snad bylo protažení zápasů do večerních hodin. Semifinále se odehrálo v půl osmé a finále proběhlo formou losování. Přestože došlo k odsunu prakticky celého Rozbřesku do Janovic, je i nadále pravděpodobné, že se čas od času tým Rozbřesku na nějakém turnaji objeví, obzvláště v létě, kdy již bude po sezóně mistrovských zápasů janovických mužů a žen.