Bobří Mikulášský turnaj

25. listopadu se měl v Sušici konat turnaj mužů a my jsme se s janovickým mužským týmem velice těšili. Loni jsme na báječně obsazeném turnaji družstvy z klatovského a strakonického okresu dokázali zvítězit. Turnaj ale bohužel pořadatelé zrušili a my jsme tedy volný termín využili k účasti na Mikulášském turnaji pořádaném týmovým triumvirátem tvořeným Bobry, Pyonýry a Spoji. Opět jsme měli problémy se sestavou. Pár dní před turnajem se omlouval David Strnad, další ztráty způsobili Martin Kopecký, který dal pochopitelně přednost svému domácímu týmu Bumerang, a Mirka Krausová s Luďkem Malátem. Naše sestava byla tentokrát: Babková Veronika, Bufka Jiří, Mikulášová Alena, Mikuláš Jan, Tichý Aleš a Toušek David.

Turnaje se zúčastnilo 10 týmů. Byly rozlosovány 3 skupiny, A a C po 3 týmech, zbytek byl ve skupině B. My byli ve skupině B spolu se Spoji, Ježovy a Bumerangem. Po vítězství nad Ježovy jsme se utkali se Spoji. Dokázali jsme jim být rovnocennými soupeři, ale lepší výsledek než 1:1 a pasivní remízu jsme uhrát nedokázali. Posledním soupeřem byl pak Bumerang. Už to vypadalo na výhru 2:0, ale zkrat v koncovce nám přinesl opět pouze remízu, tentokrát aktivní.

A teď začala show. Pořadatelé zanedbali systém a nastalo to, co jsme si sami zakusili před dvěma roky. Téměř hodinu nikdo nevěděl co se děje, s kým bude hrát, rozehrály se zápasy, které se později ukázaly jako zbytečné. My se nakonec opětovně utkali se Spoji. Tentokrát jsme uhráli aktivní remízu a ta nás vynesla do finále. Tomu jsme ani nemohli uvěřit :). Z druhého semifinále vzešli jako vítězové Kotěhůlky. Hráli sympaticky a pravděpodobně by již nepůsobili ve třetí lize původní klatovské AVL, kdyby nebyla zrušena. Bylo vidět, že se nadále schází a volejbal je baví. Finále skončilo remízou v náš prospěch, ale po dohodě se hrál ještě třetí rozhodující set do 10-ti bodů. V něm jsme přišli o slušné vedení a z nevlídného stavu 6:9 ještě dokázali otočit na 9:9. Soupeř pak smečoval do zámezí, ale Jiří velice sportovně přiznal teč. Skončili jsme tedy druzí. V takové umístění nikdo na začátku ani nedoufal, ale mrzela ztráta vedení v posledním setu. Jiří byl při vyhlašování oceněn cennou fair-play. Otakar Pytelka si odnesl cenu pro toho kdo má nejvíc dětí a Roman z Kotěhůlek se mohl kromě prvního místa těšit ještě z individuálního ocenění pro nejvyššího hráče. Standa Kopecký, alias Košula, se také mohl potěšit z indivuduálního ocenění. Podařilo se mu umístit míč pod stropní konstrukci Čapkovky a to nemohli Bobři nechat bez povšimnutí. K turnaji ještě určitě patří Verči zjištění, že ji nechutná Becherovka a Alči nabídka, jestli "zezadu" nebo "zepředu". Prostě jsme si zase jednou užili světa :).