Pohár Unileasingu

V neděli 18. června se konal pátý podnik turnajové AVL z devíti plánovaných. Rozbřesk se zúčastnil doposud jen jednoho - O Strážovskou láhev, což ale stačilo v průběžném pořadí na pěkné 8. - 9. místo. Obrovskou nevýhodou pro nás tentokrát byl termín turnaje. Den po prvním kole sušické SuVoSo. Málokomu se pochopitelně chtělo zabít celý víkend a přes obrovské problémy jsme nakonec nastoupili v 5-ti. Naše složení bylo tentokrát. Altmanová Monika, Mikuláš Jan, Strnad David, Toušek David a Žatková Zdeňka. Je až docela legrační, že ač je název týmu Rozbřesk, je složení téměř pokaždé jiné.

Turnaj se konal na antukových kurtech ve Svrčovci a po příjezdu nás potěšil relativně malý počet družstev - pouhých 6. To snad zaručovalo brzký návrat domů a tím pádem menší utrpení v očekávaném tropicky dnu. Kromě nás přijeli bojovat ještě Chlaďáři, Bumerang, Tajanov, Švejci a Unileasing.

Zahájili jsme s Chlaďáry. Nastoupil za ně Standa Urban, s kterým si hned jinak věří a bylo to znát. My jsme byli ještě nerozehraní a nesehraní. Spousta nahrávek končila na polovině soupeře, který pak snadno dokázal umisťovat balóny do nevykrytých míst. Zlom nenastal ani v druhém setu a my zaslouženě prohráli 2:0. Tato prohra nás určitě nepovzbudila. A to nás ještě čekal Tajanov, lídr průběžného žebříčku turnajové AVL a samozřejmě Švejci, kteří pro nás představovali hned druhou výzvu.

Švejci se ale nechali zaskočit a podle jejich výkonu asi rozhodně nečekali takovou houževnatost s jakou jsme do zápasu nastoupili. Dařilo se skákané podání, které přineslo důležité body. Přičteme-li ješte pár úspěšných bloků a útoků, máme zde vyhraný první set. V druhém jsme nastoupili proti sluníčku, které Švejkům v prvním setu hru trochu znepříjemňovalo. Uspokojeni jistým bodem jsme polevili, Švejci přidali a přehráli nás s větším rozdílem, než my je v prvním setu. Druhý zápas nám tedy přinesl cennou remízu.

Po krátké přestávce jsme se pustili do Tajanova. Ale v 5-ti a jen s dvěma smečaři to byl marný boj. Jejich tým disponoval třemi výbornými smečaři. Jejich spolehlivá nahrávka a dobré pole a naše odevzdanost způsobili naši prohru 2:0.

Předposledním soupeřem byl tým Unileasing. Byl složen z převážně neaktivních hráčů, což se projevilo v jejich hře. V prvním setu s námi ještě dokázali držet krok, v druhém se ale zlomili a uhráli jenom 6 bodů. A tak nám tento zápas přinesl první vítězství 2:0 a celkový počet bodů do konečného hodnocení se zvýšil na 3.

Poslední střet byl již s tradičním rivalem ze Strážova - s Bumerangem. Poprvé od těžké autonehody jsme viděli hrát Košulu. Jejich tým byl doplněn Otakarem Pytelkou. Nezahájili jsme nejlíp a ke konci prvního setu prohrávali již o 6 bodů 19:13. Pak ale nastal zvrat, který již určitě nečekali. Nepříznivý průběh setu jsme otočili a ujali se vedení 1:0. Ve druhém setu nás již nedokázali zastavit a my zápas kontrolovali až do konce díky mnoha pohledným útokům. Bumerang uhrál 17 bodů a celkově prohrál 2:0.

V konečném hodnocení jsme obsadili 3 místo. Na skóre jsme předstihli Chlaďáře. Zvítězili Švejci před Tajanovem. Pátý pak byl Bumerang a Unileasing skončil na místě posledním. Tajanov si druhým místem upevnil vedení v žebříčku AVL. Švejci se posunuli na druhé místo. I Rozbřesk si polepšil a poskočil na 5. příčku. 24. června je na programu další turnaj AVL. Tentokrát v Plánici. Účast v plánu nemáme, hlavně z důvodu vysokého startovného, které činí nepřiměřených 500,-. Přijdeme tak ale o jedinečnou možnost se dál posunout v žebříčku na medailové pozice. Vždyť náskok Nýrska je již jen 2 body a Bumerang se nám přiblížil na rozdíl 7 bodů. A za vítězství obdrží tým bodů 20!

Turnaj probíhal poněkud netradičním způsobem a to bez rozhodčích. Současně totiž hráli všechny týmy a nikdo se tedy řízení hry nemohl věnovat. Kupodivu nebylo vidět žádné hádání a sporné míče se řešili většinou diplomaticky novou hrou. Konec byl poměrně brzo, již krátce po druhé hodině. Polední žár jsme si tedy dostatečně užili.