Strážovský turnaj - jaro 2006

V sobotu 10. června byl na programu další turnaj ze série AVL 2006. Pro ty, kteří dění kolem volejbalu tolik nesledují jen připomenu, že několikaletý systém konání klatovské AVL loni skončil. Důvodem byla jednak podpora českého volejbalového svazu smíšeným družstvům a dále nižší výkonnost klatovských týmu na turnajích s celorepublikovou účastí. Velkou část určitě také sehrála obrovská časová náročnost nutná pro organizaci takové soutěže. Poslední roky se počet týmu pohyboval kolem 30. Zrušení AVL bylo také jedním z hlavních důvodů útlumu činnosti našeho týmu. V soutěži, která AVL nahradila - okresním přeboru smíšených družstev - by bylo zřejmě nutné odehrát některé zápasy v pracovní dny. To byla podstatná komplikace, protože byl mnohdy problém dát dohromady "šestku" o víkendu. Dalším důrazným argumentem byla snaha janovických hráčů, kteří byli (a v podstatě stále jsou) hráči Rozbřesku oživit janovický tým Peruň. Rozbřesk se proto do okresního přeboru smíšených družstev nepřihlásil. Naštěstí je okresní přebor smíšených družstev jen poloviční náhradou za bývalou AVL. Tu druhou tvoří soubor mnoha turnajů, které probíhají o víkendech od začátku roku a vyvrcholí tradičním vyhlášením vítěze na plese volejbalistů. Strážovský jarní turnaj byl právě jedním z těchto turnajů.

Už jako tradičně jsme měli problém se složením sestavy. Tentokrát nám chyběla holka. Dáda bílila, Danka měla zápas, Zdeňka měla hasiče, ... Naštěstí nám vypomohla strážovská Zdeňka Žatková. Družstvo dále tvořili Mirka s Luďkem, Davidové a nenahraditelný Honza Mikuláš.

Docela kupodivu se turnaje přijelo zúčastnit "pouze" 6 týmů. Kromě nás to byly domácí Bumerang, klatovští Predátoři posíleni o jednoho Bobra, Nýrsko bez Bárty, horažďovičtí Průchovci a nejlepší nakonec -