SuVoSo 2006 - první kolo

V sobotu 17. června startovala prvním kolem sušická volejbalová soutěž - SuVoSo. Po loňském působení pod názvem Peruň a celkovém pěkném druhém místě jsme se nyní přihlásili jako Rozbřesk. Opět nás lákalo utkat se s novými týmy a ne se střetávat pořád dokola se stejnými lidmy. Jednou za čas to prostě chce změnu. Názvy družstev jako Barvínkof, Trilobiti, Ďáblíci nebo Underworld pro nás působí stále doslova exoticky. Vyjeli jsme v sestavě Jehlíkovi Hanka a Mirka, Krausová Mirka, Malát Luděk, Mikuláš Jan a Toušek David.

Byli jsme zařazeni do první ligy. Pro ty co nevědí - SuVoSo se hraje ve dvou ligách. Na konci každého kola hrají předposlední a poslední tým první ligy baráž spolu s prvním a druhým týmen druhé ligy. Tím je určeno obsazení lig v příštím kole. První a druhý tým první ligy se utká o vítězství v daném kole. Vítěz posledního kola se bere jako celkový vítěz.

Dostali jsme možnost uhradit startovné za všechny tři kola - 480 Kč, namísto 200 Kč za kolo. Nabídku jsme využili, alespoň budeme více motivováni přístě přijet.

Od začátku se nám dařilo. Prvním soupeřem byl Barvínkof. Oba sety měli obdobný průběh. Nejprve jsme si vytvořili pohodlý náskok, v závěru o něj přišli a pak se strachovali o vítězství. Ale výhru 2:0 jsme si naštěstí vzít nenechali. Po jednozápasové přestávce, kdy jsme odřídili hned dva zápasy (na třech kurtech se hráli vždy 2 zápasy první ligy souběžně a jeden zápas druhé ligy), se nám dařilo vítězit až do posledního zápasu, ve kterém jsme prohráli s týmem Underworld 2:0. Tým Underworld se tak umístil na prvním místě tabulky a my hned za ním. Hráli jsme tak až docela nečekaně finále. Nečekaně proto, že jsme hráli opět v zcela originální sestavě. Například bezděkovská Mirka Jehlíková s námi hrála úplně poprvé. Finále mělo obdobný průběh jako poslední zápas a my ačkoliv bych řekl na soupeře herně stačili, prohráli opět 2:0. Za tým Underwold hrál totiž volejbalový rozhodčí, hráč, pěvec a otec tří pohledných dcer v jedné osobě - Kankrlík, který umí šikovně vnést do hry psychologickou složku. Ta na nás působí tak dokonale, že s námi mají tak 75% úspěšnost. Ale v dalším kole hraném v září už určitě uvidí, zač je toho loket! Volejbalu zdar a Rozbřesku zvlášť!