SuVoSu - 2. kolo

23. září bylo v Sušici na programu 2. kolo Sušické volejbalové soutěže - SuVoSu. Tentokrát jsme se dávali dohromady opravdu horko těžko. Nad naší účastí visel do poslední chvíle otazník. Naštěstí nám vypomohli Aleš Tichý a Martin Kopecký. Zbývající hráči byli: Jehlíková Hana, Jehlíková Mirka, Mikulášová Alena, Mikuláš Jan, Strnad David a Toušek David. Vyjeli jsme tedy s úkolem udržet I. ligu, nejlépe i obhájit druhé místo z prvního kola. Naši soupeři byli Dřevaři, Underworld (obhájce prvenství z 1. kola), Otavská směs a Trilobiti. Hrálo se klasicky na 2 sety do 25, stylem 25 konec, za vítězství 2:0 byly 3 body, za aktivní remízu 2 body, za pasivní pak o bod míň a prohra žádné body nepřinášela.

Hned v prvním zápase jsme nastoupili proti obhájcům průběžného prvního místa - Underworldu. První set nám přinesl po vítězství 25:21 jistotu prvního bodu. Ve druhém se do nás soupeř pustil s mnohem větší vervou a nám tedy nakonec nezbylo nic víc než onen jeden bodík. Ve druhém setu jsme podlehli 19:25.

Ve druhém utkání nás čekali Trilobiti. Trilobiti byli možná "papírově" z první ligy nejslabší, ale na hřišti to tak vypadalo jenom v prvním setu, kdy uhráli 14 bodů. Do druhého setu nastoupili o poznání odhodlaněji. Ujali se vedení o které přišli až v koncovce setu. Přesto uhráli pěkných 20 bodů.

Naším předposledním soupeřem byla Otavská směs. V ostatních zápasech podávala sympatické výkony, ale v zápase s námi hrála trochu zdrženlivě a nechala se přehrát dvakrát 25:13.

Posledním soupeřem nám byli Dřevaři v čele s Česťou Křížem. Zkušený tým ale tentokrát nepodal výkon, na jaký jsme byli připraveni, a tak jsme si ze zápasu odnesli až překvapivě lehce 3 body. Zvítězili jsme 25:18 a 25:13. A protože Dřevaři dokázali porazit Underworld 2:0, vyneslo nás naše poslední vítězství poprvé na vrchol. Poprvé jsme zvítězili v SuVoSu.

25:18, 25:13 25:14, 25:20 25:13, 25:13 25:21, 19:25 194:137

Ve druhé lize jsme měli možnost vidět Průchovce z Horažďovic, kteří byli druhou ligou penalizováni za neúčast v prvním kole. Svoji soutěž s přehledem bez zaváhání vyhráli, následováni Malými tygry a Ďáblíky.