SuVoSu - 3. kolo

4. listopadu proběhlo v Sušici poslední 3. kolo Sušické volejbalové soutěže - SuVoSu. Po loňské premiérové účasti jsme obhajovali druhé místo. Přijeli jsme téměř ve stejné sestavě, jež nám vynesla 2. hrací den první místo. Naše složení tedy bylo: Jehlíková Hana, Kopecký Martin, Krausová Mirka, Mikulášová Alena, Mikuláš Jan, Strnad David a Toušek David. Pozorný fanoušek jistě postřehl, že chybějící Mirka Jehlíková byla zastoupena Mirkou Krausovou :). Poslední hrací den SuVoSu je zároveň jejím vyvrcholením a podle výsledků v tomto dni se také udílejí ceny. Letos se první tři týmy první ligy mohly těšit na poháry stejně jako první tým druhé ligy. Loni obdržel pohár jen celkový vítěz. Herní systém turnaje: Hrálo se na dva sety stylem "25 konec". Za vítězství 2:0 byly 3 body, za aktivní remízu 2 body, za pasivní remízu 1 bod, při stejném skóre se rozdělovalo po 1,5 bodu. Za prohru nebyl bod žádný.

První liga byla už jako tradičně kvalitně a vyrovnaně obsazena. V prvním zápase nás čekaly Kašperské Hory. V prvním setu se nám soupeře podařilo až překvapivě lehce přehrát, ve druhém jsme ještě těžili z dobrého vstupu do utkání. Nutno ještě poznamenat, že po utkání s námi se Kašperky zvedly a všechna svá zbývající utkání vyhrály. Toto utkání bylo také jediné, které se hrálo v malé hale z důvodu nižšího počtu týmů ve druhé lize. V dalším utkání jsme nastoupili proti Dřevařům. Zkušený tým vedený ikonou sušického volejbalu Čestmírem Křížem nám hned v prvním setu uštědřil porážku. Naštěstí skóre bylo přijatelných 23: 25 a mělo v sobě naději do druhého setu. Příležitost jsme dokázali využít, a když druhý set skončil 25:20 v náš prospěch, odnesli jsme si z utkání cenné 2 body. Dalším soupeřem byla sehraná a zkušená Otavská směs. Neustále jsme museli dohánět soupeřův náskok. V koncovkách se ale štestí vždy přiklonilo na naši stranu a my si připsali další 3 body za výhru. Otavské směsi se určitě nedařilo podle představ, protože i přes vyrovnaná a pohledná utkání vybojovali jen 2 body ve svém prvním utkání s týmem Underworld, který byl zároveň naším posledním soupeřem. V jeho řadách se představily například vynikající Zuzka a Eliška Kankrlíkovy, což o herních kvalitách soupeře vypovídá za vše. Strhla se velká bitva. Pohledné a dynamické utkání jsme dokázali opět vyhrát, ale opět trochu díky štestí. Zejména pak v koncovce prvního setu, kdy jsme doslova utekli hrobníkovi z lopaty. Výsledek 2:0 v náš prospěch byl až nespravedlivý. Ideální by byla remíza se stejným skóre, protože nás by udržela na prvním místě, které jsme po posledním utkání měli jisté a Underworld by si o příčku polepšil.

Oficiální pořadí:
1. místo ROZBŘESK
2. místo KAŠPERSKÉ HORY
3. místo DŘEVAŘI
4. místo OTAVSKÁ SMĚS
5. místo UNDERWORLD

Na co jsme nedosáhli loni, jsme vybojovali letos. Podařil se nám vlastně jakýsi "amatérský dabl", když jsme po vítězství v klatovské turnajové AVL získali prvenství i v sušické soutěži. V letošním ročníku nám určitě chyběla družstva Velhartic a horažďovičtí Průchovci. Hlavně Průchovci a jejich oranžové dresy se nám po loňském roce, kdy se hojně účastnili sušických akcí, vryly nesmazatelně do paměti. Všem, kteří se na letošním IV. ročníku sušické SuVoSu podíleli, děkujeme za krásnou soutěž a spoustu pěkných zážitků a už teď se těšíme na příští ročník.