Strážovský Burčák Cup

V sobotu 16. září proběhl ve Strážově poslední díl ze seriálu klatovské turnajové AVL. Počasí volejbalu oproti předpovědi přálo a jako by to týmy vytušily, sjelo se jich rovnou 15. Pro velký počet týmů se turnaj v podstatě rozdělil na dva. "Burčák Cup", kam byly zařazeny celky, jimž v AVL o nic nešlo a "AVL", kde měla bojovat silnější družstva, která ještě bojovala o konečné umístění v AVL. Do skupiny AVL byli zařazeni: Nýrsko, Tajanov, Rozbřesk, Spoje a Bumerang. Do skupiny Burčák Cup pak byli zařazeni: Orel, Bejlís, Predátoři, Frikulíni, Rychlý Pípy, Bobři, Bestie, Pyonýři, Chlaďáři a Šohaji. Rozbřesk byl v nejsilnější možné sestavě: Hošťálková Zdeňka, Krausová Mirka, Bufka Jiří, Mikuláš Jan, Reitmajer Michal, Strnad David a Toušek David. Ani ostatní týmy ale nebyly nijak oslabeny. Za zmínku stojí třeba Tajanov s Romanem a Jaromírem, Nýrsko s Bártou nebo Bumerang s Martinem Kopeckým a vynikajícím Ondrou Mazancem.

Zahájili jsme s Bumerangem. První set byl z naší strany nevýrazný. Soupeř nás bez problémů přehrával a udržoval si velký odstup až do konce. Do druhého setu přinesl čerstvý vítr David Strnad. První 2 body byly čistě jeho zásluha, čímž dal podnět ke zvratu. V závěru jsme sice přicházeli o jisté vedení, ale dokázali jsme zvítězit, sic nejtěsnějším rozdílem.

Druhý zápas nás čekali Spoje. Neopakovalo se vystoupení z minulého týdne, kdy jsme Spoje jasně přehráli ve Svrčovci. Nervózní zápas skončil v prvním setu opět našim nejtěsnějším možném vítězství a v druhém vše vypadalo už velice bledě. Prohrávali jsme 16:21 a opět díky střídání dostala naše hra impuls. Tentokrát hru oživil Jirka Bufka, který do té doby pouze přihlížel z lavičky. Pár úspěšných útoků zlomilo sebevědomí soupeře a my koncovku vyhráli poměrem 9:2 a celkově tedy 25:23.

Do třetího zápasu jsme byli oslabeni o Michala, který paralelně s volejbalem ještě nastoupil za janovické hasiče. A zrovna proti velice silnému Nýrsku. První set jsme neměli šanci, podvědomě smířeni s porážkou. Soupeři vycházelo téměř všechno, měli jsme problémy i s jednoduchým podáním. Ale každý set je jiná hra a tento zápas to jenom potvrdil. Do druhého setu jsme vletěli jako vyměnění a diktovali jsme tempo zápasu. Náskok nám neustále narůstal a soupeř úplně ztratil sebevědomí a podlehl vysoko 25: 11. Zápas vyšel nad očekávání a přestože jsme si ráno nějaké lepší umístění nepřipouštěli, stávalo se teď realitou a poslední překážkou byl Tajanov.

Do našeho posledního zápasu jsme nastoupili opět s Michalem. Tentokrát nám ale nestačilo pouze vyhrát. Museli jsme zvítězit nejméně o 9 bodů, abychom na skóre předstihli Nýrsko. Takovýto tlak nikdy nikdy není dobrý a ve volejbale platí spíš že čím víc se chce, tím míň to jde. Soupeř byl již ale unavený, což určitě způsobilo i to, že jeho klíčový hráči nastupovali i v jiných zápasech. První set byl ještě docela vyrovnaný, ve druhém jsme málo chybovali, hráli dobře na všech postech, naopak soupeř zbytečně kazil, což nám ve výsledku přineslo nejen 2 body, ale i uspokojivý rozdíl skóre.

AVL (A)
  Tajanov Nýrsko Rozbřesk Spoje Bumerang Body Pořadí
Tajanov   0:2 0:2 2:0 1:1 3 3
23:25, 18:25 20:25, 12:25 25:18, 25:18 25:19, 25:27 173:182 (-9)
Nýrsko 2:0   1:1 2:0 1:1 6 2
25:23, 25:18 25:16, 11:25 25:17, 25:23 21:25, 26:24 183:171 (+12)
Rozbřesk 2:0 1:1   2:0 1:1 6 1
25:20, 25:12 16:25, 25:11 25:23, 25:23 18:25, 25:23 184:162 (+22)
Spoje 0:2 0:2 0:2   2:0 2 5
18:25, 18:25 17:25, 23:25 23:25, 23:25 25:20, 25:12 172:182
Bumerang 1:1 1:1 1:1 0:2   3 4
19:25, 27:25 25:21, 24:26 25:18, 23:25 20:25, 12:25 175:190 (-15)

Predátoři 0:2 0:2   1:1 1:1 2 5
14:20, 11:20 13:20, 15:20 20:18, 8:20 17:20, 20:18 118:156 (-38)
Frikulíni 1:1 2:0 1:1   2:0 6 2
20:9, 17:20 20:12, 20:13 18:20, 20:8 20:9, 20:10 155:101
Rychlý pípy 0:2 1:1 1:1 0:2   2 4
16:20, 13:20 33:35, 20:13 20:17, 18:20 9:20, 10:20 139:165 (-26)

Pyonýři 1:1 0:2   2:0 2:0 5 2
16:20, 20:16 16:20, 17:20 20:18, 20:11 20:11, 20:13 149:129 (+20)
Chlaďáři 1:1 2:0 0:2   2:0 5 3
20:11, 13:20 20:17, 20:17 18:20, 11:20 20:13, 20:10 142:128 (+14)

Šohaji

Strážovský turnaj tedy znamenal vrchol naší sezóny. První místo z tak nabitého turnaje se určitě cení. Navíc to vypadá, že jsme se stali i vítězi AVL, protože se do celkového hodnocení započítává pouze 6 absolvovaných turnajů a největší soupeř - Tajanov, nemá 6 lepších výsledků než my. U Švejků je pak škoda, že neabsolvovali oněch šest turnajů, čímž prakticky přišli o vítězství, neboť složili opravdu špičkový tým, který zvítězil například na Peruň Cupu nebo Turnaji Švejků. Rozbřesk Švejky porazil pouze na Alfastavu, ale to ještě nebyli v nejsilnější sestavě. Teď nás čeká už jenom druhé kolo sušické SuVoSu a pak budeme mít na pár měsíců volnější program.