O putovní soudek města Sušice 2006

19. srpna proběhl v Sušici na antukových kurtech turnaj "O (putovní) soudek města Sušice". Po loňském nepříliš vydařeném vystoupení, které skončilo devátým místem, jsme letos přijeli v trochu silnější sestavě, ale ambice byly stále nízké. Turnaj bývá kvalitně obsazen a konkurovat týmům jako je např. PLZEŇSKÁ "Porodnice Kolín" zkrátka nemůžeme. K našemu překvapení se ale žádný výrazně silný soupeř nedostavil, a tak jsme skrytě začali pomýšlet na slibný postup ze skupiny. Ve skupině jsme měli ještě Sušici, Kladiva a Průchovce. Hrálo se na dva sety do 25, počítaly se aktivní a pasivní remízy. Aktivní remíza za 2 body, pasivní pak za jeden. Výhra byla tříbodová a prohra žádné body nepřinesla. Naše sestava byla tentokrát Davidové, Luděk s Mirkou, Honza, Jirka a Zdeňka.

Kladiva z Prahy byly náš první soupeř. Jednalo se o trochu obměněný tým z minulého týdne, kdy jsme se s nimi utkali na Peruň Cupu. Navíc byli doplněni janovickou Veronikou Babkovou. Naštěstí jim oproti minulému týdnu chyběl nejlepší smečař a zároveň nejvyšší a nejzkušenější hráč. Začali jsme velice slibně a v prvním setu si vybudovali slušný náskok, z kterého jsme si sami nervozním výkonem postupně ukrajovali, až jsme vyhráli jen o dva body. Věděli jsme, že druhý set bude těžší. Navíc jsme hráli více proti sluníčku a nakonec jsme podlehli větším rozdílem, než jsme v prvním setu nahráli, a ze zápasu si odnesli jenom jeden bod. V druhém zápase jsme nastoupili proti známým Průchovcům. Přestože nepatří k slabým soupeřům, nemohli nám v naší silné sestavě konkurovat. Oba sety jsme odpovědně zvládli a zaslouženě si na své konto připsali 3 body. Posledním soupeřem v základní skupině nám byla Sušice. Po prvním vyhraném a vydřeném setu jsme do druhého nastoupili opravdu velkolepě. Od začátku jsme soupeře doslova drtili a vybudovali si osmi bodový rozdíl, což není obvyklé, potkají-li se vyrovnané týmy. Pak ale přišel nepochopitelný zlom. Úplně jsme se zlomili a snad jsme neunesli, že bychom mohli skupinu vyhrát, jsme nechali soupeře otočit a set dovést do vítězného konce. A opět rozdílem větším, než jsme my dokázali v setu prvním vyhrát.

Byli jsme odsouzeni k třetímu místu a bojům o 7. - 9. místo, kde jsme se měli utkat s Milínem a Barvínkovem. Milín byl tvořen relativně zajímavými a zkušenými hráči, ale hráli v pěti a absence hráče se projevila. Barvínkov ani v plné sestavě tak silný nebyl a po porážce obou našich soupeřů jsme si vybojovali 7. místo. Když si ale uvědomíme, že nám finálová skupina unikla o vlásek, bylo to opravdu velice smolné 7. místo. Turnaj vyhrálo družstvo Radotína a na rok se stali vlastníky putovního soudku.

Oficiální pořadí:
1. místo TJ RADOTÍN
2. místo TJ MOKRÁ u BRNA
3. místo KATOVICKÁ KLADIVA
4. místo TJ SUŠICE X
5. místo HORNÍ SLAVKOV
6. místo TJ VIMPERK
7.místo ROZBŘESK BĚŠINY
8.místo BARVÍNKOF STRAKONICE
9. místo TJ SOKOL MILÍN
10. místo TJ SUŠICE M a PRŮCHOVCI HORAŽĎOVICE