Pohár Švejků

10. září byl ve Svrčovci na programu předposlední turnaj započítávaný do turnajové AVL. Vzhledem k našemu dobrému postavení v průběžném žebříčku jsme nemohli chybět. Přijeli jsme v docela silné sestavě: Zdeňka Hošťálková, Mirka Krausová, Honza Mikuláš, Michal Reitmajer, Jirka Bufka, Luděk Malát a David Toušek. Ostatní týmy, které přijely bojovat o body, byly Nýrsko, Tajanov, Chlaďáři, Spoje, Orel a samozřejmě náš velký soupeř - Švejci. Vzhledem k počtu týmů, byly vytvořeny 2 skupiny - po třech a čtyřech týmech. Tříčlenná skupina hrála zápasy na dva vítězné sety, zatímco čtyřčlenná na dva hrané sety. V losu jsme měli docela štěstí a nalosovali jsme se do tříčlenné skupiny. Soupeři nám byli Švejci a Spoje.

První zápas proti Spojům nám vyšel na jedničku. V prvním setu jsme hráli proti velice nepříjemnému sluníčku. Soupeř si sice do poloviny zápasu udržoval minimální náskok, který jsme stále korigovali a nakonec skóre otočili v náš prospěch a první set vyhráli. V druhém to pak byla naše jednoznačná záležitost. Zápas jsme kontrolovali a dovedli ho do zdárného konce. Nutno ještě poznamenat, že jsme hráli bez největší opory - Michala Reitmajera.

Tak jak nám vyšel první zápas, nám druhý nevyšel. Stáli jsme jako přikovaní a soupeř jen těžil z našich chyb. Švejci ani nebyli nuceni se nějak pohybovat a přehrávat nás, neboť jsme se dokázali přehrát sami. V prvním setu jsme hráli ještě ke všemu se sluncem v zádech, přesto jsme podlehli rozdílem třídy. V druhém setu si šel sednout nejsilnější hráč soupeře, Zdeněk Hodan, a rázem jsme odstranili psychický blok, Švejci začali víc chybovat a my se dokázali dostat do vedení. Poté Švejci opět vystřídali a již nepřipustili žádné pochyby o tom, kdo zápas vyhraje. Jelikož i druhý zápas Švejků dopadl pro Spoje špatně, postupovali jsme do skupiny o 1. - 4. místo, přestože jsme si s sebou přinášeli prohru se Švejky, která se nám započítávala.

25:23, 25:14 11:25, 21:25 82:87

V dalších bojích nás čekaly týmy Nýrska a Tajanova. Nýrsko bylo ve velice silné sestavě, tj. včetně Bárty, naopak Tajanov nepřijel se spoustou svých hvězd a přijel spíše s "B" týmem. První zápas jsme sehráli s Nýrskem. Pro nás to byl vrchol turnaje, poněvadž jsme odvedli dobrý výkon. Soupeře jsme zaskočili útoky, podáním a nezřídka i chytře zahranými míči. Uhrát na Nýrsko bod, to se nepoštěstí každý den a nám se je v prvním setu podařilo přehrát. Navíc jsme byli pod tlakem malého nýrského fanouška, který se nás snažil psychicky ničit. Po prvním setu běžel ke svým a nechápavě se ptal, proč to tak dopadlo, když jak mu bylo známo, "Nýrsko nikdy neprohraje". V druhém setu nám utekl hlavně úvod a přes ucházející výkon jsme podlehli. Rozhodně jsme sehráli pohledný zápas. V našem posledním utkání jsme se střetli s Tajanovem. V tu chvíli nám ještě plápolal plamínek naděje, že bychom mohli skončit druzí, v případě naší výhry a prohry Nýrska se Švejky. Opět jsme ale jako již mnohokrát předvedli odevzdaný výkon, který byl provázen řadou chyb. Prohraný první set znamenal konec nadějí na druhé místo, které bylo stále reálné, neboť průběžný stav na sety na vedlejším kurtu vyzníval ve prospěch Švejků, kteří vedli 1:0. V druhém setu jsme se již zvedli a soupeře přehráli. Špatný pocit z utkání to ale nezachránilo. Nakonec jsme tedy vybojovali 3. místo. Švejci s Nýrskem remízovali a tak bychom nemohli být druzí ani teoreticky. Vyhráli zaslo