Tajanov

19. května byl v Tajanově na programu turnaj spadající do klatovské AVL 2007. Rozbřesk vyrazil v originální sestavě: Babková Veronika, Hošťálková Zdeňka, Mikulášová Alena, Mikuláš Jan, Reitmajer Michal, Urban Stanislav a Toušek David. Tajanov je každým rokem silnější a zkušenější, a i proto jsme na turnaji nemohli počítat se slabými soupeři. Turnaje se zúčastnilo 8 družstev. Z každé ze dvou čtyřčlenných skupin postupovaly nejlepší 2 týmy do semifinále. Našimi soupeři byli Orli, Spoje a Bestie.

První zápas proti Orlům nás přišel povzbudit Jirka Bufka, a když viděl, že jsme se rychle ujali vedení, vydal se s dobrým pocitem na stavbu. Něco si nejspíš odnesl s sebou, protože my jsme poté naprosto propadli a po darovaném prvním setu jsme Orlům dali i set druhý. A tak jsme do turnaje nevstoupili zrovna nejlépe.

Zbývající zápasy proti Spojům a Bestiím jsme odehráli v klidu a pohlídali si druhé postupové místo. V semifinále jsme nastoupili proti Frikulínům, kteří byli posíleni hráči Klatov A - Vansou a Zálešákem. Vždy zhruba do poloviny setu jsme drželi krok, ale poté jsme shodně polevili a povolili soupeři rozhodující bodový únik. Soupeře jsme mohli potrápit víc, ale ostudu jsme si snad neutrhli. V boji o 3. místo na nás již čekalo družstvo Tajanova, kterému se překvapivě nevedlo a podlehlo v druhém semifinále Orlům. Po prvním vyhraném setu jsme se nechali zaskočit vynikajícím servisem a v druhém setu podlehli. Vítězství bylo ale přiřknuto nám díky většímu bodovému odstupu v prvním setu. Celý turnaj zaslouženě vyhráli Frikulíni, když ve finále porazili Orly.

Celý den bylo krásné počasí a my měli spoustu příležitostí, jak vyplnit čas, když jsme zrovna nehráli. Kurty byly situovány u dětských prolézaček, houpačky, skluzavky a kolotoče a naši poviností bylo samozřejmě pobíhajícím dětem ukázat, jak se správně hraje. Dále jsme řešili operace změny pohlaví a jejich vliv na pozdější sexuální život a přirozenou řeč koní (konkrétně ochočování koně Pedra pomocí hry kořist - šelma). Nejvzrušivější den měla asi Verča, neboť jí bylo šáhnuto na prso a stříknuto mezi nohy. Prostě další den, který jsme si pořádně užili. Další turnaj ze série AVL nás čeká 2. června ve Strážově, kde víno teče místo vody.