Burčák Cup

V sobotu (15.9.2007) se ve Strážově konal poslední díl seriálu klatovské turnajové AVL a zároveň tradiční zářijový turnaj - Burčák cup. Rozbřesk byl tentokrát ve složení Zdeňka Hošťálková, Hanka Preslová, Michal Reitmajer, Jan Mikuláš, David Toušek, Jiří Bufka, Luděk Malát. Turnaj zahajoval pan Suda vystoupením klatovských mažoretek. Po této pastvě pro oči přišlo na řadu rozlosování. K překvapení všech se sešlo 18 týmů. Turnaj byl tedy rozdělen na dva - amatérský a hlavní. V amatérském se utkalo 6 týmů. Zbylé celky bojovaly a titul a zároveň o body do AVL.

Vzhledem k velkému počtu týmů se zápasy hrály pouze na 2 sety do 15 bodů. Rozbřesk měl v tabulce vynikající Tajanov, Frikulýny, Bumerang, Geroj a Bobry. Zatímco první zápas proti Bobrům byl téměř povinným vítězstvím, i když vůbec ne jednoznačným, zbývající zápasy byly zcela otevřené. Jediný překvapující zápas byl proti Geroji, kdy soupeř s vynikajícími hráči odehrál odevzdané utkání. Po krásných bojích jsme se nakonec umístili za Tajanovem na druhém místě a v semifinále nás čekalo Nýrsko. Jindy tak bojovný tým proti nám tentokrát nenastoupil s dobře známým elánem. Utkání plné nevynucených chyb ze strany soupeře a naopak naše koncentrovaná hra nám přinesli finále. V něm jsme se utkali se Sušicí, která ve druhém semifinále přehrála Tajanov. Ve finále jsem nastoupil až ve druhém setu, když Sušice první vyhrála. Bohouš ze Sušice mně nabídl obchod, abych jim finále za Elišku pustil a já byl pak zaslepen touhou a musel bych nenápadně kazit. Proto jsem jako nedůvěryhodný hráč nebyl nasazen. Po prvním setu jsem ale byl poslední nadějí na zisk titulu. No jo, úděl hrdiny. Nu nemohl jsem je nechat na holičkách. Po mém nástupu jsme zvítězili. Vyměnil jsem nadpozemské za Burčák cup.

Bonusem k Burčák cupu je i celkové vítězství v celé turnajové AVL. Obhájit prvenství se nám podařilo téměř nevědomky , protože letos jsme turnaje AVL cíleně nevyhledávali a první místo jsme získali o jediný bodík před letos výborně hrajícím Tajanovem, který ale na dosažený počet bodů potřeboval o jednu turnajovou účast více. Vynikající Švejci se letos opět umisťovali v turnajích vysoko a AVL by zajisté vyhráli, kdyby se zúčastnili vícekrát.Zahájení turnaje - nastoupených 18 týmu
Zahájení turnaje - nastoupených 18 týmů