O putovní soudek města Sušice

V sobotu 18.srpna 2007 se konal v Sušici tradiční turnaj O putovní soudek města Sušice. Letos byl v pořadí již XII. ročník a tímto se bude určitě na okrese řadí mezi nejstarší. Turnaje se zúčastnilo 13 týmů. My jsme byli nalosováni do pětičlenné skupiny, která byla podle všeho asi nejlehčí možná ze všech. O postup s námi bojovali Sokol Kdyně, Malí tygři Sušice, Stará škola Horažďovice a TJ Sokol Milín. Ještě doplním naši sestavu, která byla tentokrát opravdu výborná. Hanka Preslová, Zdeňka Žatková, Martin Kopecký, Jan Mikuláš, Michal Reitmajer a já (David Toušek).

Základní skupinou jsme projeli bez zaváhání a bez pochybností jsme z prvního místa postoupili do finálové skupiny. Spolu s námi do finálové skupiny postoupil ještě z naší skupiny z druhého místa TJ Sokol Milín. Z ostatních skupin tam po bojích přibyli ještě obhájci prvenství Michšáci Radotín, TJ Vimperk a TJ Mokrá u Brna.

Ve finálové skupině jsme si zahráli opravdu krásný volejbal. Bez čisté porážky jsme dospěli k poslednímu utkání proti Michšákům Radotín. Ti na svém kontě také neměli porážku. Poslední utkání tak symbolicky bylo zároveň finálovým zápasem. V prvním setu jsme po bitvě zvítězili a osobně jsem už titul viděl doma. Zápas se odehrával už po západu slunce a stížené světelné podmínky se naplno projevili po změně stran. Míč byl špatně vidět, Michšáci hráli bezchybně a nám nevycházelo snad nic na co jsme šáhli. Velká spousta nevynucených chyb nám nepřinesla ani 10 bodů a my se tak připravili o soudek, který putoval do Prahy.

Nad turnajem opravdu smekám. Možná i díky umístění byl turnaj jedním z nejlepších, kterých jsem měl tu čest se zúčastnit a zcela poprávu bylo Čestmírovo závěrečné slovo doprovázeno potleskem.