SuVoSo - 3. kolo

3. listopadu 2007 pořádali v Sušici v Lerchovce sušičtí volejbalisté závěrečné kolo letošní SuVoSo. Jenom pro rekapitulaci se nám v předchozích kolech vedlo nad očekávání dobře. První hrací den jsme se probojovali do finále, kde jsme podlehli Dřevařům. Druhý den jsme dokázali zvítězit. Letos jsme již získali klatovskou turnajovou AVL a tak jsme toužili zopakovat loňského dabla. Pochopitelně jsme byli za jedny z favoritů, ale ...

Jako vždy jsme se obtížně dávali dohromady. Webové přihlašování se nesetkalo s pochopením a tak bylo opět na programu klasické obtelefonovávání. V jednu chvíli to vypadalo na sestavu, která uhrála na Putovním soudku města Sušice skvělé druhé místo. Nakonec jsme byli rádi, že jsme vůbec jeli. Naše složení tedy bylo: Mikulášová Alča, Preslová Hanka, Žatková Zdenina, zachránce Havlíček Petr, Mikuláš Jan, Tichý Aleš a já. Zdenina ale vyslovila přání hrát s týmem Mlaďoši. Asi jsme pro ni staří. Nudí se při našich intelektuálních rozpravách a hrách jako třeba "kdo proleze mříží na chodbě" nebo "hra na velblouda". Ale spíš to bude tím, že chtěla hrát se svým klukem :-)

Náš první zápas proti Permoníkům vůbec nezačal podle představ. První set jsme se spíše sehrávali a zahřívali. Jako klasicky jsme se nedokázali motivovat a po ostudné porážce 25:16 jsme se v druhém setu vzchopili, ale vítězství 25:17 nám již nepřineslo více než jeden jediný bod. Další zápas proti Dřevařům nám snad ani lépe vyjít nemohl. Dařilo se nám a v prvním setu jsme kvalitního soupeře přehráli. V druhém setu jsme dokázali udržet motivaci a získali tak cenné 3 body. Jako třetí soupeř nás čekal tým Last Minute. Proti tomuto silnému soupeři jsme si přáli uhrát alespoň 1,5 bodu. Nakonec jsme díky vyčerpávajícímu a soustředěnému výkonu v prvním setu uhráli body 2 a dostali se do čela skupiny a tudíž nejblíže k prvnímu místu ze všech týmů. Zastavit nás mohla už jenom Otavská směs. Jenže v tomto posledním zápase jsem se osobně přesvědčil, jak moc nás předchozí zápasy vyčerpaly. Soustředěnou hrou nás soupeř držel, kde potřeboval a tak místo našeho vítězství 3:0 přišla naše čistá porážka. O to horší bylo to, že soupeř si byl vědom naší síly - fyzické, psychické, morální, rychlosti, reflexů, techniky, nu už přestanu, to je na knihu. Soupeř byl zkrátka před zápasem se svoji prohrou určitě smířený. A pak nám (vlastně všem, jak trefně napsal I.T) takhle, vypálil rybník. Otavská směs tedy zaslouženě v SuVoSo 2007 zvítězila. Druhé místo obsadil tým Last Minute. My jsme nedokázali obhájit loňské prvenství, ale zase jsme si zahráli pěkný volejbal a upevnili dobré vztahy. Za rok se - pokud nás zase budou chtít - určitě rádi zúčastníme.

P.S.: Velký dík patří Aleši a Petrovi.