O pohár města Sušice 2008

15. března 2008 proběhl v Sušici další ročník turnaje O pohár města Sušice. K bojům o titul se sjelo 6 týmů žen (Klatovy, Janovice, Vimperk, "Čili papričky" Mokrá, Kolinec a Sušice) a 5 týmů mužů (Vimperk, Mokrá, Sušice, Janovice a Velhartice). Hrálo se systémem "každý s každým" na dva sety do 25-ti bodů. Ženy začínaly své hry od stavu 7:7, jelikož je čekalo celkem 15 zápasů, narozdíl od 10-ti zápasů mužů. Bodování bylo již tradiční - 3 body za výhru 2:0, 2 body za aktivní remízu, 1,5 bodu za vyrovaný zápas, 1 bod za pasivní remízu a prohra 0:2 nepřinesla body žádné. Náš janovický tým žen vyjel v sestavě Babková Barbora, Babková Veronika, Hošťálková Zdeňka, Mikulášová Alena, Preslová Hana a Šabatková Magda. Muži pak byli v sestavě Bufka Jiří, Kopecký Martin (chybí na foto - viz. níže), Mikuláš Jan, Reitmajer Michal, Urban Stanislav a já, Toušek David.

Náš první zápas byl proti papírově nejpřijatelnějšímu soupeři - Velharticím. Začátky obou setů byly vyrovnané. Bodový náskok jsme si dokázali vytvořit až v průběhu hry a do konce ho nepustili. Povedl se nám ideální vstup do turnaje, který nám přinesl první body.

Druhý soupeř - Vimperk - sehrál své první utkání proti Sušici. Na jeho kontě byly zatím 2 body za aktivní remízu. V prvním setu povolili Sušici uhrát jen 14 bodů. K zápasu jsme tedy museli přistoupit zodpovědně. První set byl velice vyrovnaný a až do úplného konce zcela otevřený. Podařilo se nám zvítězit jen těsným dvoubodovým rozdílem. Druhý set již vyzníval v náš prospěch. Velice sympaticky a pohledně hrající soupeř se přestal koncentrovat na hru a povolil nám větší bodový rozdíl, který se táhl po celý zbytek hry. Zápas jsme vyhráli a na našem kontě již bylo 6 bodů.

Další zápas proti Mokré přinesl první bodovou ztrátu. Mokrá hrála celou hru výborný volejbal povzbuzovaná svou něžnou polovičkou. Držet krok jsme dokázali jen v prvním setu, který jsme těsně a se štěstím dotáhli do vítězného konce. Ve druhém jsme dokázali odolávat jen do poloviny hry, poté se soupeř již bodově vzdálil a my již narůstající ztrátu nedokázali zvrátit. Uhráli jsme pouze 18 bodů a na naše bodové konto přibyl jeden bodík.

Poslední boj jsme svedli s naším odvěkým rivalem, s domácí Sušicí. Hra začala velice vyrovnaně. V koncovce již začal soupeř hrající pod větším tlakem chybovat. Nám stačilo k celkovému