Tajanovský pouťový turnaj 2008

V sobotu 17. května 2008 se konal v Tajanově turnaj ze série AVL 2008, Tajanovská střela. Na turnaj se sjelo 7 týmů: Tajanov, Bestie, Bobři, Predátoři, Frikulíni, Spoje a Rozbřesk. Po úvodním deštíku, kdy jsme byli vyhnáni z kurtů a první zápasy byly pozdrženy, se vše v dobré obrátilo a po zbytek dne již bylo vše v pořádku a turnaj mohl být bez problému odehrán. Hrálo se systémem každý s každým, od stavu 5:5 do max 25 bodů, na 2 sety. Za vítězství byly 2 body, za remízu 1 bod. Naše sestava byla tentokrát: Preslová Hana, Bufka Jiří, Mikuláš Jan, Reitmajer Michal a já, David Toušek. Plánovaná Veronika Babková nemohla a druhou holku jsme si vždy museli vypůjčit.

Jako první na nás čekali Bobři. Opět jsme předvedli klasické podcenění soupeře, které se nám již nespočetněkrát vymstilo. V prvním setu jsme vítězství ještě strhli na svou stranu, v druhém se nám to již nepodařilo. Za remízu jsme si tedy připsali první bod.

V dalším utkání proti Predátorům jsme potvrdili roli favorita a připsali si 2 body za první vítězství. Přestože jsme si vedení dokázali podržet, vyloženě jednoznačný průběh utkání také nemělo.

Bez zápasové přestávky jsme nastoupili proti Bestiím. Již se hrál docela pohledný volejbal a i když jsme v prvním setu měli mírnou převahu, ve druhém byl průběh vyrovnaný se štastným koncem pro Bestie. Další remíza nás moc netěšila, zvlášť když nás ještě čekali silní soupeři.

Čtvrté utkání proti Spojům jsme naštěstí dokázali dotáhnout do vítězného konce a v následném utkání proti Frikulínům jsme získali bod za vyhraný první set. Kupodivu nejjednoznačnější průběh v náš prospěch přineslo naše poslední střetnutí s Tajanovem.

Toto vítězství vyrovnalo poměr s remízami na 3:3 a o našem umístění teď rozhodovaly poslední zápasy našich rivalů. V klíčovém zápase pak podlehly Bestie po líbivém výkonu Frikulínům, kteří celý turnaj vyhráli. My se umístili o stupínek pod nimi na druhém místě. V AVL 2008 jsme se díky tomu vyhoupli na druhé místo se ztrátou 3 bodů na vedoucí Tajanov. Turnaj přinesl kromě hry opět mnoho zážitků. Jirka byl celý nervozní, protože se mohl každou vteřinu podruhé stát tatínkem. Honza si dal miniutopence. S Michalem a Hankou jsme řešili úchylácká videa. Byla to zase jednou paráda.