O pohár ČSOB a OVS - duben 2004

Od našeho posledního turnajového vystoupení uplynuly již 3 měsíce a hodně věcí se změnilo. Ony 3 měsíce jsme vyplnili tréninkem a několika desítkami přípravných zápasů. Spřátelili jsme se s týmy No Stars, Kotěhůlky, Predátoři, ale hlavně s týmem Bumerang, S posledním jmenovaným jsme 4 dny před turnajem odehráli ještě přípravný zápas a podlehli 7:0 na sety. K tomu se ještě přidalo zranění klíčového hráče, Lukáše Malátů, během fotbalového zápasu, a v týmu panovalo napětí. Za Lukáše se nám ale podařilo najít náhradu v podobě Vládi Stacha, který, jak doufám, absolvuje s týmem i AVL. Ještě je třeba pokárat kapitána Davida T. za jeho nezopdpovědný přístup. Den předtím "trochu" v Klatovech slavil a když ho byl Luděk M. cestou domů vyzvednout, pěkně mu v autě cestou domů zpíval. Ráno si musel dát sprchu, ale probral se a v pohodě turnaj odehrál. Pozn: Ty jo, Jájo, ne aby sis myslela že nějak piju. Maximálně jednou za měsíc.

Na turnaj jsme vyjeli v sestavě Mirka K., Daniela B, Zdeňka H., Luděk M., David S., Vláďa S. David T. Pro soupeře jsme ale měli překvapení. Trička. Naše nová žlutá týmová trička s logem smečujícího volejbalisty demonstrujícího naši útočnou hru. A hodlali jsme se v nich předvést v nejlepším světle.

Pro jistotu jsme se přilásili do kategorie "C". Ale kdyby byla ještě kategorie "D", stejně bysme se přihlásili do "C". Hrálo se na dvě skupiny po čtyřech týmech. My byli ve skupině s Bumerangem, Bestiemi a Kotěhůlkami. Druhou tvořily No Stars, Pyonýři, Chlaďáři a Predátoři.

Do prvního zápasu jsme nastoupili proti týmu Bumerang. Ihned od začátku nás soupeř začal přehrávat zkušenou hrou. K tomu se ještě přičetla naše nervozita a díky nevynuceným chybám jsme podlehli 20:16 a 20:12. Další na řadě byly Kotěhůlky. Z papírově přijatelného soupeře se vyklubal pěkný oříšek. Výrazně posílení nás přehrály a po porážkách 20:16 a 20:15 jsme zůstávali na posledním místě tabulky, což by podle průběžného pořadí skupiny C1 znamenalo potkat v dalších bojích Pyonýry. Bez času na oddychnutí nás čekaly Bestie, tým, který se vypracoval ze dna a v současnosti působí ve druhé AVL. Od začátku jsme je dokázali neočekávaně přehrávat a ve druhém setu se již očividně trápily a nedokázaly vzdorovat. Zvítězili jsme 20:16 a 20:9 a skončili na třetím místě, což znamenalo, že pro postup budeme muset zdolat Predátory.

4. Chlaďaři76:1200 4. Bestie69:1200

Do utkání jsme nastoupili s vědomím, že jde o hratelného soupeře a po zatím naši nejlepší hře jsme dokázali zvítězit 2:1 na sety a tím si připravili půdu pro náš zatím největší úspěch - jistotu čtvrtého místa. V dalších utkáních překvapivě zvítězily Bestie nad Pyonýry, Kotěhůlky jasně přehrály Chlaďáře a No Stars po dlouhém boji podlehli Bumerangu, na který v prvním setu očividně ještě působila drtivá porážka v základní skupině od Kotěhůlek. Do bojů o první čtyři místa postupovala tedy kompletní skupina C2.

Opět jsme se tedy měli potkat s Kotěhůlkami. Jejich největší posila ale zapracovala na plné obrátky a po sérii úspěšných bloků zejména proti Davidu T. je vedla hladce do finále kam postoupily též Bestie. Nás čekal Bumerang a boj o senzační třetí místo. První set se vyvedl a posunul nás blíže vysněnému cíli. Ve druhém jsme již na hru soupeře nestačili. Schylovalo se stejně jako s Predátorama k třetímu. V něm jsme se ujali vedení a po celý set si dokázali udržet potřebný dvoubodový náskok a zvítězit. Třetí místo se stalo skutečností a předčilo naše cíle před turnajem. Ve finále přehrály Bestie Kotěhůlky a za první místo si odnesly krásný pohár.