Miletice - léto 2004

Volejbalový turnaj pořádaný sborem dobrovolného hasičského sboru Miletice byl ohlášen na 21. srpna 2004. Od časného rána však nad konáním visel kvůli deštivému počasí otazník. Z účasti se již před turnajem omlouvali hned tři hráči Rozbřesku: jako již tradičně Vláďa Stach, ale navíc ještě Daniela Boušová a Zdeňka Hoštálková. Minimální možný počet se snížil ještě těsně před turnajem, kdy z důvodu nemoci odřekla Veronika Matějková. Sestavu bylo nutné na místě doplnit janovickou hráčkou. Turnaje se zúčastnilo 5 týmů: domácí SDH Miletice, Chlaďáři, TYBERO, Trosky a Rozbřesk. Turnaj se hrál systémem "každý s každým" a ze vzniklé tabulky hrály finále první dva týmy a třetí se čtvrtým se utkaly o bronz. Hrálo se na dva vítězné sety, za vítězství obdrželo mužstvo bod.

Rozbřesk vstoupil do utkání proti silnému domácímu týmu SDH, za který nastoupila téměř kompletní rodina Netrvalů v čele s extraligovou Petrou. V prvním setu nám utekl začátek a výkon podtržený značnou nervozitou janovické hráčky stačil jen ke korekci skóre. V druhém jsme domácí překvapivě hladce přehráli ale nasazené tempo hry jsme již neudrželi v tiebreaku a z prvního utkání si odnesli bohužel nula bodů.

V druhém utkání nás čekal tým Chlaďářů. Zápas měl nádech přátelského utkání a stejně jak jsme hladce vyhráli set první, druhý jsme prohráli - hlavně díky výbornému podání Stanislava Urbana. Následoval opět tiebreak, ale štěstí bylo tentokrát na naší straně.

Ve třetím utkání nás čekaly Trosky strážovského Bumerangu. Z tradiční sestavy se bohužel představili jen tři hráči a již rozehranému Rozbřesku nedokázali konkurovat. Je škoda, že loňský Bumerang, který vyhrával jeden turnaj za druhým, poněkud skomírá.

Naplno jsme svou sílu rozpoutali proti družstvu TYBERO. Z tohoto týmu jsme měli obavy, neboť podle pozorování hráli dobře v poli a ani v útoku nezaostávali. Důkazem bylo hned první utkání, ve kterém podlehli týmu SDH těsně 2:1 na sety. Snažili jsme se hrát soustředěně a výsledkem bylo jednoznačné vítězství 2:0. Osobně mě mrzí, že jsme jim našim výkonem asi trochu zkazili radost ze hry.

Kompletní výsledky základní skupiny:
SDH Miletice   -   Rozbřesk   2:1   (25:22, 10:25, 18:16)
Chlaďáři   -   Trosky   0:2   (23:25, 13:25)
SDH Miletice   -   TYBERO   2:1   (25:21, 17:25, 15:4)
Rozbřesk   -   Chlaďáři   2:1   (25:13, 14:25, 15:8)
Trosky   -   TYBERO   2:0   (25:15, 25:17)
SDH Miletice   -   Chlaďáři   2:0   (25:23, 25:17)
Rozbřesk   -   Trosky   2:0   (25:16, 25:17)
Chlaďáři   -   TYBERO   2:0   (25:18, 25:20)
SDH Miletice   -   Trosky   1:2   (18: 25, 17:25, 8:15)
Rozbřesk   -   TYBERO   2:0   (25:16, 25:8)

Ve finále jsme se tedy utkali s místním, velice sebevědomím, SDH. Tentokrát byl průběh utkání úplně jiný. Petra se již nedokázala chytit jako v prvním zápase na podání a celé finále mělo jasný průběh vyznívající v náš prospěch. Ve druhém setu jsme již soupeře doslova drtili a úplný zlom nastal po třech úspěšných blocích soupeřových útoků. Celý turnaj pak uzavřel kapitán Rozbřesku esem. V boji o třetí místo zvítězili Chlaďáři.